ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղար Վահան Նարիբեկյանը նոյեմբերի 26-29-ը Մադրիդում մասնակցել է Միջխորհրդարանական միության 143-րդ վեհաժողովի շրջանակում անցկացվող Խորհրդարանների գլխավոր քարտուղարների ասոցիացիայի հերթական նիստին:
Խորհրդարանների գլխավոր քարտուղարների ասոցիացիան խորհրդարանների գլխավոր քարտուղարների համագործակցության, փորձի եւ գիտելիքների փոխանակման, խորհրդարանների աշխատակազմերի միջեւ բարիդրացիական եւ գործընկերային հարաբերությունների ստեղծման ու ամրապնդման հարթակ է:
Քննարկվել են համավարակի պայմաններում խորհրդարանների աշխատակազմերի բնականոն գործունեության եւ անխափան աշխատանքների կազմակերպման մանրամասները՝ հաշվի առնելով երկրների օրենսդրական առանձնահատկությունները: Ասոցիացիայի անդամները բարձր են գնահատել անդամ պետությունների խորհրդարանների աշխատակազմերի գործունեության արդյունքները:
ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղարը Մադրիդում կայացած Խորհրդարանների գլխավոր քարտուղարների ասոցիացիայի նիստի ընթացքում ընտրվել է ասոցիացիայի անդամ: Նիստի ընթացքում ընտրվել են նաեւ ասոցիացիայի նոր նախագահ, փոխնախագահ, գործադիր կոմիտեի երեք անդամ:

Руководитель-генеральный секретарь Аппарата НС В.Нарибекян принял участие в очередном заседании Ассоциации генеральных секретарей парламентов, проходившем в Мадриде 26-29 ноября в рамках 143-й Ассамблеи Межпарламентского Союза.
Ассоциация генеральных секретарей парламентов – платформа  для сотрудничества, обмена опытом и знаниями генеральных секретарей законодательных органов, установления и укрепления добрососедских и партнерских отношений между аппаратами парламентов.
Обсуждены детали нормального функционирования аппаратов парламентов и организации бесперебойной работы в условиях пандемии с учетом законодательных особенностей стран. Члены Ассоциации высоко оценили результаты деятельности аппаратов парламентов государств-членов.
На состоявшемся в Мадриде заседании членом Ассоциации избран руководитель-генеральный секретарь Аппарата НС РА. В ходе заседания также были избраны новые председатель Ассоциации, вице-председатель, три члена исполнительного комитета.